והרי החדשות, עיתונות ומידע

עיתונות: אודותינו

גם כן תרבות

פודקסט: תוואי המדרחובות החדשים בתל אביב

להאזנה: המייסדת שלנו יעל מוריה בשיחה עם גואל פינטו, על החלטת עיריית תל אביב לסגור 11 מדרחובות ברחבי העיר.

האם זה נכון לפתוח את הרחובות ביום ולהפוך אותם למרחב אורבני בלילה? הקשיבו ליעל, החל מדקה 1:18:11

כאן רדיו עם גואל פינטו

Landezine Award

פרס בקטגורית "משרדים" של מגזין לנדזין

"Our office addresses hybrid design challenges that reflect the complexity of contemporary life and its varied spatial impact. We collaborate with a range of stakeholders to solve complex challenges, fostering innovation in public spaces and creating new urban and natural environments."

, ראו את הפרסום אודותינו באתר המגזין, כאן.

באוהאוס תל אביב

תערוכה בבית הבאוהאוס: כיכר דיזינגוף בראי ההיסטוריה

כיכר 'צינה דיזנגוף' נחנכה בשנת 1938. במשך השנים עברה שינויים רבים, אך המשיכה לשחק תפקיד מרכזי ב'עיר הלבנה'. מעבר לחשיבותה האדריכלית, היה זה מרכז החיים החברתיים השוקק שעיצב את דמותה היחודית של תל-אביב.
בשנת 2016 עיריית תל אביב-יפו החליטה לשפץ את הכיכר ולהשיבה לעיצובה המקורי. התכנון הופקד בידי משרד האדריכלות "מוריה סקלי".
התערוכה תסקור את ההיסטוריה של כיכר דיזנגוף ותחגוג את חידושה.

התערוכה מורכבת מצילומים ש/ל וצבע, שרטוטים ופריטי וינטג' מקוריים.

טקסט: הריסון גולדמן

עיצוב גרפי: מיכל קרפ

עיצוב תצוגה: מיכל קרב

אוצרת: אליסה וקסלר

מקור: באוהאוס תל אביב

 

עיתון הארץ

כתבת "אפקט הפרפר"

לפני שנתיים החליט אליאב חתוכה, מנהל מחלקת גנים ונוף בעיריית בת-ים, להקים גינת פרפרים. בהתחלה חשבו שיצא מדעתו, אבל בסיועו של דובי בנימיני, יו"ר איגוד חובבי הפרפרים בישראל, הפך חניון משאיות עזוב לפארק צמחי בר המרושת במסלולי נחיתה ובמסדרונות של צוף. עכשיו, בפתחו של האביב, הגינה מתחילה להתעורר לחיים

הוא עדיין מתפלא שהטילו ספק ברעיון הצבעוני ושובה הלב שהגה – להשיב לעירו אלפי פרפרים שנדחקו על ידי האספלט והבטון. "חשבו שמשהו לא טוב קרה לי", מספר בחיוך אליאב חתוכה, מנהל מחלקת גנים ונוף בעיריית בת-ים. "כשהעליתי בפעם הראשונה את הרעיון להקים גינת פרפרים בעיר, היו מי ששאלו אם שכחתי לקחת כדורים. לפעמים אני מנסה להכניס לעבודה את העולם שלי. מלבד הפרפרים יזמתי בעיר פרויקט קינון תנשמות והצלת צבי ים. אני זוכר שמישהו התווכח איתי שלא היו צבי ים בבת-ים מעל 500 שנה ואחרי שבועיים מצאנו בחוף צבה שהטילה 90 ביצים. התגובות לפרויקט השבת הפרפרים היו קיצוניות עוד יותר. חשבו שיצאתי מדעתי".

 

מתוך פרסום של עיתון "הארץ"

מידע: מוריה אדריכלים, סטודיו MA

Landezine Award

אסטרטגיית יציאה: זמן ציבורי זמן פרטי

באירוע "אסטרטגיות יציאה – פעולות אמנות במרחב העירוני" שהתרחש ברחבי תל אביב-יפו, חצר הסטודיו שלנו ביפו הציעה מחווה עתיקת-יומין של פְּתִיחוּת: שולחן אורחים ארוך-ממדים הוצב בתוך החצר כשכקצהו האחד בלב החצר והשני ניצב בחוץ, כמו שולח יד לעוברים ושבים ומזמינם להיכנס אל מרחב החצר. השולחן כאובייקט ביתי הופך קוד (כניסה) למרחב הפרטי, בו מתרחשת פעולה ציבורית מעבר לסף החוצץ, והמֻכָּר שבין הציבורי לפרטי. 

בצדה החיצוני של חומת החצר כלפי הרחוב תלינו שעון אנלוגי – ציבורי, שמסמן מלבד את השעה גם רגע של מעבר בין מקום למקום ובהתאמה בין זמן לזמן. 

وقت عمومي وقت خصوصي