פארק המשמש כ'האב' מרכזי המחבר בין ירושלים לקהילות מסביבו

פארק המשמש כ'האב' מרכזי המחבר בין ירושלים לקהילות מסביבו

Project Name

פארק האסבסטונים

פארק האזבסטונים, ערכי הבסיס: טבע, חקלאות הררית, עיר.
חלק משלד ירוק משמעותי בירושלים- זרוע של פארק ירושלים המחברת אל תוך העיר בין השכונות קריית יובל ועיר גנים.

קהילה– מגרשים וגנים שיהוו מוקד משיכה ומרכז חברתי לשתי השכונות גם יחד. כוונתה של הקהילה הינה לעורר מודעות לוואדי המוזנח ולהביא להקצאה מחודשת של משאבים על מנת ליצור פארק רובעי שיתחבר בסיומו לפארק ירושלים.

בוסתניה– ב-1999 “אומץ” הוואדי בידי הקהילה, על-מנת להפכו לשמורת טבע בה יכולים אנשים לנפוש, לנשום אוויר צח, ואפילו לגדל ירקות, במרחק הליכה מהבית. הפרויקט אומץ על-ידי המנהל הקהילתי קריית יובל, וכיום שטח הוואדי מוגדר בתוכנית המתאר העירונית כפארק.

כיום נקרא המקום בוסתניה, והפרויקטים המרכזיים בו הם גינת ירק קהילתית, בה מגדלים תושבים ירקות, תבלינים ופרחים, ומרכז הדרכה אקולוגי קהילתי בו מתקיימים חוגי גינון וטבע. כמו כן, עוסקים פעילי בוסתניה ותושבי האזור בניקוי הוואדי, נטיעת עצים בו, טיפוח הנוי, ועריכת חגיגות ומפגשים בין שכונתיים במקום. כל אחד מוזמן להיות חלק מהפעילות, לקבל חלקה, זרעים, שתילים והדרכה.

 

פארק בוסתניה המצוי בעמק האזבסטונים הינו השטח הפתוח המשמעותי בדרום מערב ירושלים. יש בו גם יער/חורשה ואמפיתיאטרון לקיום מופעים והופעות. פארק האסבסטונים משמש בתור ‘האב’ המקשר בין תושבי שכונות סובב ירושלים לעיר עצמה. כמו ברכיב מחשב אשר מהווה מוצר בסיס הכרחי לתקשורת שאר הרכיבים ברשת, כך גם הפארק הוא מרכיב הכרחי לחיבור הקהילות שסביבו. 

 

כתבה אודותנו בהארץ

More
Information