אקטיביזם חברתי תוך כדי חיבור מחדש של עיר בעזרת מסילת הרכבת שלה

אקטיביזם חברתי תוך כדי חיבור מחדש של עיר בעזרת מסילת הרכבת שלה

Project Name

רכבת שטוטגארט

פרויקט זה הינו ההגשה שלנו לתחרות ‘רכבת שטוטגארט’ אשר מבקשת לדמיין מחדש את המתווה למסילת הרכבת הישנה בעיר שטוטגארט, ​​גרמניה. הפרשנות שלנו למרחב מדגישה את החיבוריות של אזורים שונים ברחבי העיר, תוך כדי אינטגרציה של התרבות והפעילות החברתית.

אזור הרכבת ב’שטוטגארט’ מחולק לחמישה אזורים שונים, שלכל אחד מהם הגיון, תרבות, וקצב חיים משלו. אופיו של כל אזור מעוגן בהתפתחותו המתמשכת ומאפשר לנו להציע פרוגרמות מגוונות לחברה ססגונית הסובבות אותו. כל זה נעשה תוך כדי שיח על פיתוח, פוליטיקה עירונית, תרבות העיר אשר מהווים אלמנטים חיוניים לתהליך הטרנספורמטיבי. חמשת אזורים אלו מתאגדים לפלטפורמה עירונית אחת, אשר מהווה מרקם אחיד לעיר שטוטגרט.

גישת התכנון מכוונת לתהליך המגשר בין הצרכים המקומיים לגמישות מתחדשת. זה נעשה בעזרת פיתוח של מבנים קיימים והוספת שטחים ירוקים אשר נותנים זהות לתכנית האסטרטגית של פסי הרכבת ולעיר כולה.

המהפך בפסי הרכבות הנטושים בשטוטגרט בפיתוח לטובת הכלל, בפרט פיתוח המחוז תוך העצמה של השטחים הירוקים במחוז ובניית תשתית אקולוגית. במחוז קיימת רשת של מסלולים על-אזוריים, עם חשיבות גדלה על מנת לאפשר את ההמשכיות של המתווה האורבני. החיים המגוונים באזור דורשים טיפול משתנה ומתווה מגוון עבור כלל האוכלוסיה. 

שבעה עקרונות מנחים לעיצוב החזון ולתכנון המתחם

 1. התפתחות תוך כדי העמקה ולמידה של האזור
 2. תשתיות אזרחיות כהזדמנות לאקטיביזם חברתי. לדוגמא: פיתוח תשתית תחבורה בין צפון-דרום ומזרח-מערב, מאפשרים קירוב לבבות ופורום חברתי בעיר. 
 3. נגישות ומענה לאוכלוסיה מגוונת
 4. נגיעות ירוקות בעיר, כהזדמנות לבית גידול סביבתי, לרווחת אנשים, בעלי חיים והצומח. 
 5.  הכללה חברתית והשענות על פרויקטים ותשתיות ממשלתיות לרווחת התושבים
 6. עיר למען המחוז
  פיתוח העיר שטוטגארט שלעצמה כהשראה לעיצוב המחוז הרחב ולהיפך, כמערכת יחסים של תועלת הדדית
 7. ניידות
  תשתית עירונית המאפשרת התניידות ותנועה כגישור לפעילות חברתית. 

 

More
Information
Location
שטוטגארט, גרמניה
Clients
הגשה לתחרות
Date
2018
שיתוף פעולה
רבקה שטרנברג
סטודיו מלטה