התחלה זה גם סוף, נקודת עצירה וטעינה חדשה בשטח אזרחי בשדרות רוטשילד

התחלה זה גם סוף, נקודת עצירה וטעינה חדשה בשטח אזרחי בשדרות רוטשילד

Project Name

כיכר רוטשילד

קצה השדרה, הוא מרחב ציבורי הבנוי מעל חניון המשרת את המגדלים הסובבים, ומציע עצירה ורגיעה מהאינטנסיביות וההמולה העירונית, ‘אתנחתא’ – לישיבה, התבוננות בסובב, ובו בזמן מקום שמאפשר התקהלות, והתכנסות.
התחלה וגם סוף של שדרות רוטשילד וגם כיכר ציבורית פתוחה למגוון שימושים ופעילויות.
הכיכר מציעה מגוון מצבי ישיבה – ספסלים רחבים וארוכים, כסאות בודדים או בזוגות, ספסלים בקרבת שביל האופניים והזדמנויות ישיבה נוספות. ניטעו 29 עצי סיגלון בוגרים (על אף הקושי ההנדסי שכרוך בנטיעת עצים מעל חניון) על מנת לטעת אותם גדולים ורחבים למתן צל מירבי.
רוצפו שטחים במגוון טקסטורות מופשטות, על מנת לייצר תשתית ופלטפורמה לתושבים ואזרחים לקיים פעילויות והתכנסויות בסדרי גודל שונים. תוספת של איי ווי פיי ועמדות טעינה מאפשרים לבאי הככר התממשקות מדיטיבית בנוף העירוני.
יצירת האומנות ‘פסיפס תולדות תל אביב’, הובאה לכיכר ‘קצה השדרה’. מדובר בעבודת אומנות היסטורית רבת חשיבות, המוכרת ומתועדת ככזו ומתארת את תולדותיה של העיר. תפקידה ב’קצה השדרה’ ליצור משמעות חדשה במרחב (למרחב עצמו ולעבודת האמנות) – יצירת קשר מורשת בין החדש (בניית מגדלי המגורים) לישן (תולדותיה של העיר) ובין תל אביב המתחדשת לנווה צדק.
סומן שביל אופניים ברוחב של 3.2 מ’ שמהווה שביל חיבור חשוב ומשמעותי, ומעבר בטוח לאופניים בין רוטשילד לנווה צדק וליפו. השביל מתפקד ופעיל מאוד כבר בהווה.

כחלק שני לפרויקט, נעשה מחקר הכלל סקרים וראיונות עומק מתוכם זיקקנו את הדברים החשובים ביותר לאנשים בסביבת העבודה שלהם. ייצרנו מקום שנותן מענה לקהילה גדולה של עובדים עצמאיים שמחפשים מקום עבודה נח כמו גם לעובדי המשרדים המקיפים את האזור שמחפשים לעבוד בסביבה מעוררת יצירתיות והשראה. הפרויקט מציע סביבת עבודה נוחה ומצוידת למגוון רחב של קהלים ולוקח צעד אחד קדימה את מושג האופן ספייס וoff-site.
עבור הפרויקט עוצבה במיוחד סדרת ריהוט עירוני חדשנית שמשלבת מערכת הטענה בטיחותית למרחב הציבורי (שקעי חשמל ותקעים אוניברסליים), ארגונומית לישיבה ממושכת ונגישה.
אזור הישיבה מוצל ע״י 2 פרגולות שפונות לכיוון דרום ומצויד במחיצות זזות, על מנת לאפשר פרטיות בעבודה ולמנוע השתקפויות על מסכי המחשב. כמו כן, האזור מרושת ברשת אינטרנט פתוחה לציבור.

More
Information
Location
תל אביב-יפו, ישראל
Clients
עיריית תל אביב
Date
2013-2019
Status
מאוכלס
Size
3,955 מ״ר